Skriešanas aprīkojums – visaptverošs ceļvedis ikvienam skrējējam

Skriešana ir vienkāršs, taču efektīvs fiziskās slodzes veids, kam nepieciešams minimāls aprīkojums, taču pareizais aprīkojums var uzlabot komfortu, veiktspēju un vispārējo pieredzi. Neatkarīgi no sagatavotības līmeņa, skriešanas aprīkojums un aksesuāri var ievērojami uzlabot treniņus un palīdzēt izvairīties no nevelāmām traumām.

Skriešanas apavi – svarīgākais skrējēja aprīkojums

Pareiza skriešanas apavu izvēle ir ļoti svarīga ērtai sportošana un palīdz izvairīties no nevēlamām traumām. Specializēti skriešanas un sporta veikali piedāvā plašu izvēli un darbinieki noteikti spēs ieteikt piemērotākos apavus gan iesācējiem, gan pieredzējušiem skrējējiem. Izvēlieties apavus ar atbilstošu polsterējumu, atbalstu un labi pieguļošus apavus.
Padoms: Rotējiett ikdienā divus skriešanas apavu pārus, lai pagarinātu to kalpošanas laiku un sniegtu daudzveidīgu atbalstu kājām

Mitrumizturīgs apģērbs

Investējiet mitrumizturīgā apģērbos, kas izgatavoti no sintētiskiem materiāliem, piemēram, poliestera vai merino vilnas. Šie audumi atvaira sviedrus no ādas, saglabājot sausumu un novēršot berzi. Izvēlieties elpojošu un vieglu apģērbu, kas piemērots dažādiem laikapstākļiem.
Padoms: izvēlieties apģērbu vairākos slāņos vēsā laikā, nodrošinot, ka skrienot ir iespējams regulēt ķermeņa temperatūru, novelkot vai uzvelkot papildus apģērba kārtu

Piemērotas zeķes – novērš tulznas un diskomfortu

Skirešanai paredzētās zeķes, kas izgatavotas no mitrumu uzsūcošiem materiāliem palīdz novērst tulznu veidošanos un piedāvā komfortu skriešanas laikā. Izvēlieties zeķes ar polsterējumu vietās, kur ir visspēcīgākā berze, kā arī, meklējiet zeķes, kurām nav šuves un savienojuma vietas.
Padoms: izvēlieties klimatam piemērotas zeķes – biezākas aukstākam laikam un plānākas siltākai temperatūrai.

Fitnesa pulkstenis

Fitnesa pulkstenis nodrošina vērtīgu datu apstrādi un uzglabāšanu, piemēram, attālumu, tempu, sirdsdarbības ātrumu un pat maršruta kartēšanu. Tas palīdz noteikt un sasniegt mērķus un pārraudzīt sniegumu.
Padoms. Apsveriet iespēju izvēlēties pulksteni ar papildu funkcijām, piemēram, intervāla treniņu un atkopšanas laiku

Ūdens – viena no būtiskākajām nepieciešamībām ikvienam skrējējam

Skriešanas laikā ir ļoti svarīgi lietoti ūdeni, it īpaši veicot garākus attālumus. Lai skriešanas laikā būtu iespējams ērti padzerties, ieteicams ieguldīt rokas ūdens pudelē, jostā vai vestē, kas sniedz iespēju ērti paņemt līdzi nepieciešamo ūdens apjomu skrējiena laikā.
Padoms. Ūdens ir vitāli svarīgs pie jebkuras fiziskas slodzes, tāpēc, vienmēr ņemiet līdzi ūdens aprīkojumu

Galvassega

Viegla un elpojoša cepure vai galvassega pasargā no saules, neļauj sviedriem iekļūt acīs un pasargā seju nelabvēlīgos laikapstākļos.
Padoms: izvēlieties mitrumu izvadošu cepuri karstam laikam un vēja izturīgu galvassegu vēsākām dienām.
Atstarojošais aprīkojums – drošība pirmajā vietā
Sliktā apgaismojumā ir nepieciešams parūpēties par drošību, lietojot atstarojošu apģērbu, lai uzlabotu savu redzamību. Drošībai būtiskas ir atstarojošas vestes, aproces vai apģērbs ar iebūvētiem atstarojošiem elementiem.
Padoms. Lai uzlabotu redzamību, ieteicams lietot LED gaismas lukturus

Atveseļošanās rīku lietošana – uzlabojiet muskuļu atjaunošanos

Kompresijas zeķes un aprīkojums palīdz uzlabot asinsriti, samazina muskuļu sāpes un uzlabo atveseļošanos pēc skrējiena. Šāda veida ekipējums ir īpaši noderīgs garo distanču skrējējiem.
Masāžas rullīši un citi rīki ir lieliski piemēroti muskuļu atjaunošanai pēc fiziskas slodzes. Iekļaujiet tos savā pēcskrējiena rutīnā, lai mazinātu muskuļu sasprindzinājumu un traumu risku.
Padoms: regulāri izmantojiet atveseļošanās rīkus, īpaši pēc intensīviem treniņiem