Motivācija skriet arī izaicinošos laikapstākļos

Motivācija skriet arī izaicinošos laikapstākļos

 

Pat paši spēcīgākie piekritīs, ka doties skriet ārā saulainā pavasara rītā un pelēkā ziemas dienā nav viens un tas pats. Un tomēr ir tik daudz iemeslu, kāpēc vērts piedzīvot mazās uzvaras pār sevi ikreiz, kad nolem par labu skrējienam. Par spīti lietum, vējam, sniegam.

 

1.Iedarbini sevī uzvarētāju

Kad modinātājs agrajā rīta stundā ir apklusināts, sākas īpaši argumentēta diskusija ar sevi, turpināt gulēt vai tomēr dotiet skriet - un jautājums, kura no izvēlēm uzvarēs? Ikreiz, kad piecelies un dodies skriet, tu iedarbini šo uzvedības modeli. Ikreiz, kad izvēlies turpināt gulēt - arī tad  iedarbini uzvedību, kas nākotnē kļūs par ieradumu. Tāpēc, izvēlies to rīcības plānu, kurš ļauj justies tev kā uzvarētājam.

2. Sagatavo iepriekšējā vakarā  skriešanas ekipējumu nākošajai dienai

Ja viss būs nolikts pa rokai, no rīta būs par vienu aizbildinājumu mazāk - nav laika izvēlēties, ko vilkt un nezinu, ko vilkt.  Un arī būsi mentāli noskaņojis prātu, ka uzreiz pēc pamošanās sekos treniņš.

3. Ieplāno apbalvojumus

Un neatkarīgi, kāds pasē ir tavs dzimšanas gads, bērnības stratēģija - izdari šo, iegūsi to, darbojas visas dzīves garumā. Tāpēc atalgo sevi par skriešanu sezonā, kad daudzus uzvar slinkums un viņi gaida pavasara saulīti, bet tu ik dienas caur peļķēm un sniegu, kļūsti arvien spēcīgāks. Sagatavo sev gan īstermiņa, gan balvas, kas jānopelna ilgākā laika periodā - masāžu, smaržīgu vannu, grēcīgi garšīgas vakariņas vai iegādāties jaunas skriešanas drēbes kā atalgojuma sistēmu, lai sasniegtu savus skriešanas mērķus.

4. Rūdi raksturu

Tāpat kā fitnesa eksperti nebeidz atgādināt, ka pludmales ķermeni vasarai iegūst ziemā, arī jaunās sezonas ātrums un izturība tiek iegūts treniņos gada aukstākajos mēnešos. Un slikto laikapstākļu lielākais ieguvums ir norūdīties ne vien fiziski, bet arī mentāli - saņemties, piespiest sevi doties ārā. Pārkāpšana pāri savām atrunām dara spēcīgāku tevi iekšēji un šīs iemaņas noteikti varēsi likt lietā sacensībās. Arī tad, gandrīz vienmēr notiek iekšējā cīņa ar sevi - skriet ātrāk, nepalikt lēnākam par spīti nogurumam, izturēt līdz galam. Tu kļūsi stiprāks un pieradīsi pie grūtākiem brīžiem un vieglāk tos pārvarēsi.

5. Reģistrējies jau tagad kādam skrējienam.

Kad aktīvā sacensību sezona vēl nav pārāk tuvu saredzama, ir vieglāk izlaist plānoto skriešanas treniņu, nekā tad, ja zini, ka sacensību diena pavisam tuvu. Piereģistrējies kādam no tuvākajiem

skrējieniem, piemēram, Staro Rīga skrējienam 17.novembrī, lai būtu skaidrs mērķis, uz ko tiekties. Ziemas sākumā, kad pilsēta mirdzēs īpaši spoži, ierastie vakara skrējieni pārvērtīsies emocijām bagātos piedzīvojumos.

Informāciju sagatavoja:

Sintija Melne

Baltic Events

Komunikācijas speciāliste